Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů.
Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
faq-1500x1000

Často kladené otázky

Sestavili jsme 10 nejčastějších otázek, které od vás slýcháme, a rovnou na ně odpověděli.

Jaké jsou akumulační vlastnosti dřevostavby? 
Dřevostavba výborně izoluje teplo „vytvořené“ uvnitř, které nepustí ven, a poměrně málo tepla naakumuluje. Výhodou tedy je, že moderní topné systémy postavené na kontinuálním vytápění s nižším výkonem dosahují vynikajících účinností a zároveň v létě je možné dřevostavbu velmi dobře vyvětrat, protože stěny nejsou nahřáté. V kombinaci s dřevovláknitou izolací pak získáváme dům, který je vysoce komfortní jak v každém ročním období.

Jaká je neprůzvučnost dřevostavby uvnitř domu a také zvenku směrem dovnitř?
Díky použitým technologiím (Fermacell desky, betonové podlahy apod.) je akustika uvnitř domu na velmi vysoké úrovni a prakticky se smazávají rozdíly oproti zděným stavbám. Podobné je to v případě vnějšího hluku.

Jaká je životnost dřevostavby?
Na nosnou konstrukci našich dřevostaveb poskytujeme záruku 30 let. Životnost je ale samozřejmě mnohem delší. Stejně jako u jakékoliv jiné konstrukce je to dané zejména údržbou a zabránění vnikání vody do konstrukce.

Jaký je rozdíl mezi difúzně otevřenou a uzavřenou stavbou, jaké jsou rozdíly v užívání?
V užívání samotném příliš velké rozdíly nejsou. Rozdíly jsou ale v samotné funkčnosti systému a jeho provedení. U difúzně otevřeného systému je díky absenci vnitřní folie, která je obvykle velmi náchylná na poškození a kterou zde nahrazuje OSB deska, mnohem menší riziko, že dojde k porušení vnitřní vrstvy a tím k vniknutí nežádoucí vlhkosti do konstrukce. Difúzně otevřená stěna tak umožňuje přirozenou regulaci vnitřní vlhkosti a tím vytváří přirozenější a zdravější prostředí uvnitř domu.

Stavíte dřevostavby včetně základové desky? Kolik je její cena?
Ano, stavíme. Cenu je vždy nutné stanovit na základě projektu, který zohledňuje geologické podmínky a charakter pozemku. Samozřejmě je cena závislá i na velikosti. Cenu základové desky Vám zpracujeme po zpracování projektu.

Realizujete dřevostavby v celé ČR?
Ano, realizujeme. Vzdálenost pro nás není žádný problém. Stavíme od Šumavy po Krkonoše, od Aše po Kopřivnici.

Stavíte domy podle individuálních projektů, nebo pouze katalogové?
Ano, stavíme i individuální domy. Máme vlastní projekci a jsme schopni navrhnout a vyprojektovat dům přesně podle vašeho přání.

Zajišťujete zpracování projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení či ohlášení?
Ano, máme vlastní projekci, takže většinu projektů zpracováváme sami. Naši zkušení projektanti vám vypracují projekt přímo na míru. Ať už se jedná o typový nebo individuální dům. Nabízíme i vyřízení stavebního povolení či ohlášení. Naši klienti tak nemusí ztrácet čas chozením po úřadech a čekáním. Vše za ně vyřídíme.

Jak dlouho trvá výstavba domu?
Samotná stavba na místě trvá většinou kolem 4-5 měsíců. Nejdelší část je příprava, vyřízení povolení a někdy i čekání na volné kapacity dodavatele. O harmonogramu stavby a dodacích lhůtách s vámi otevřeně mluvíme. Takže už na začátku jednání můžete znát předpokládanou dobu výstavby vašeho domu. Zpravidla se zákazníci do nové dřevostavby NEMA stěhují do jednoho roku od prvních konkrétnějších jednání s námi.

Může zákazník některé práce provést sám?
Ano, může. Je možné dohodnout individuální rozsah dodávky s tím, že si zákazník v určité fázi převezme rozestavěný dům a dále již pokračuje svépomocí či se svými dodavateli.

Napište nám

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Den otevřených dřevostaveb 2020

Pozvánka

Den otevřených dřevostaveb 2020

V sobotu 10. 10. 2020 se uskuteční již tradiční každoroční Den otevřených dřevostaveb, kdy budou zájemcům otevřené vybrané domy, které si budou moci prohlédnout.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Analýza pozemku

Analýza pozemku

Pokud jste ve fázi, kdy kupujete pozemek a nejste si jisti, zda bude pro váš dům vhodný, uděláme předprojektovou analýzu pozemku. Díky analýze pozemku ušetříte nemalé finanční prostředky a čas.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Právě vrcholí práce na terénních úpravách kolem domu a dům se ladí především zvenku. Již nyní je vám ale dům k dispozici.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Dřevo je cesta

Dřevo je cesta

Protože víme, že Dřevo je cesta, stali jsme se hrdými nositeli této značky.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

© 2020 NEMA Dřevostavby s.r.o., vyrobil FT SunFT Sun