Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů.
Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
faq-1500x1000

Často kladené otázky

Sestavili jsme 10 nejčastějších otázek, které od vás slýcháme, a rovnou na ně odpověděli.

Jaké jsou akumulační vlastnosti dřevostavby? 
Dřevostavba výborně izoluje teplo „vytvořené“ uvnitř, které nepustí ven, a poměrně málo tepla naakumuluje. Výhodou tedy je, že moderní topné systémy postavené na kontinuálním vytápění s nižším výkonem dosahují vynikajících účinností a zároveň v létě je možné dřevostavbu velmi dobře vyvětrat, protože stěny nejsou nahřáté. V kombinaci s dřevovláknitou izolací pak získáváme dům, který je vysoce komfortní jak v každém ročním období.

Jaká je neprůzvučnost dřevostavby uvnitř domu a také zvenku směrem dovnitř?
Díky použitým technologiím (Fermacell desky, betonové podlahy apod.) je akustika uvnitř domu na velmi vysoké úrovni a prakticky se smazávají rozdíly oproti zděným stavbám. Podobné je to v případě vnějšího hluku.

Jaká je životnost dřevostavby?
Na nosnou konstrukci našich dřevostaveb poskytujeme záruku 30 let. Životnost je ale samozřejmě mnohem delší. Stejně jako u jakékoliv jiné konstrukce je to dané zejména údržbou a zabránění vnikání vody do konstrukce.

Jaký je rozdíl mezi difúzně otevřenou a uzavřenou stavbou, jaké jsou rozdíly v užívání?
V užívání samotném příliš velké rozdíly nejsou. Rozdíly jsou ale v samotné funkčnosti systému a jeho provedení. U difúzně otevřeného systému je díky absenci vnitřní folie, která je obvykle velmi náchylná na poškození a kterou zde nahrazuje OSB deska, mnohem menší riziko, že dojde k porušení vnitřní vrstvy a tím k vniknutí nežádoucí vlhkosti do konstrukce. Difúzně otevřená stěna tak umožňuje přirozenou regulaci vnitřní vlhkosti a tím vytváří přirozenější a zdravější prostředí uvnitř domu.

Stavíte dřevostavby včetně základové desky? Kolik je její cena?
Ano, stavíme. Cenu je vždy nutné stanovit na základě projektu, který zohledňuje geologické podmínky a charakter pozemku. Samozřejmě je cena závislá i na velikosti.

Realizujete dřevostavby v celé ČR?
Ano, realizujeme.

Stavíte domy podle individuálních projektů, nebo pouze katalogové?
Ano, stavíme i individuální domy. Máme vlastní projekci a jsme schopni navrhnout a vyprojektovat dům přesně podle vašeho přání.

Zajišťujete zpracování projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení či ohlášení?
Ano, máme vlastní projekci, takže většinu projektů zpracováváme sami. Nabízíme i vyřízení stavebního povolení či ohlášení.

Jak dlouho trvá výstavba domu?
Samotná stavba na místě trvá většinou kolem 4-5 měsíců. Nejdelší část je příprava, vyřízení povolení a někdy i čekání na volné kapacity dodavatele. Samotnou stavbu pak nejvíce ovlivňuje období, kdy se staví. V zimě je to počasí, v létě zase dovolené a delší čekací doby na materiál vlivem plné stavební sezóny. Nicméně všechny tyto aspekty jsou vždy předem zohledněny v časovém harmonogramu každé stavby.

Může zákazník některé práce provést sám?
Ano, může. Je možné dohodnout individuální rozsah dodávky s tím, že si zákazník v určité fázi převezme rozestavěný dům a dále již pokračuje svépomocí či se svými dodavateli.

Napište nám

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

© 2019 NEMA Dřevostavby s.r.o.