Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů.
Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
RD Srubec 2015

Zděný dům nebo dřevostavba?

Stále nemáte úplně jasno, z jakého materiálu bude váš budoucí dům? Pojďme s námi kouknout na základní faktory, podle kterých se rozhoduje třeba právě i vy.

Rychlost výstavby

Zde má jasně navrch právě dřevostavba. Nutno nejdříve podotknout, že pro oba typy domů platí v podstatě totožné čekací doby na vyřízení stavebního povolení nebo ohlášení, stejnou dobu trvá i zpracování projektu, případně schválení hypotečního úvěru. Jenom tyto 'papírové přípravy' zaberou i půl roku a v případě dřevostavby tak vlastně pokryjí většinu času z celkové "výstavby".
Zásadní rozdíl nastává ve chvíli, kdy máte všechny dokumenty připravené a začíná se opravdu něco dít. Zvláště pokud se rozhodujete mezi montovanou prefabrikovanou dřevostavbou (např. dřevostavbou NEMA) a zděným domem stavěným svépomocí. V prvním zmíněném případě odpadají mokré procesy, které zděný dům nutně potřebuje k vyschnutí a vyzrání. Dřevostavba vám tak doslova může vyrůst před očima během několika málo dnů. Oproti tomu zděný dům (zejména stavěný svépomocí) můžete stavět i několik let.

Cena

Ceny dnešních dřevostaveb se pohybují na úrovni zděných domů, zejména necháváte-li si stavět firmou dům na klíč. Jestliže jste dostatečně šikovní a máte času nazbyt, pravděpodobně zvažujete stavbu zděného domu svépomocí, která dokáže opravdu ušetřit nemalé finance. Vždy si ale nejdříve porovnejte čas strávěný na stavbě s časem, který byste jinak mohli pracovat a pobírat svůj plat, případně zda jste ochotní obětovat volné víkendy a odpoledne po dobu i několika let.
U dřevostavby lze rovněž ušetřit zajímavé peníze v případě, že máte ve svém okolí šikovné řemeslníky (anebo vy sami si zvládnete leccos udělat). Pak se stačí jen s firmou domluvit na takovém rozsahu dodávky vašeho domu, který bude pro vás ideální.
U nás v Nemě vám vyjdeme maximálně vstříc. Stačí nám sdělit, jaká řemesla si zvládnete udělat svépomocí a vaši dřevostavbu připravíme přesně do fáze dle domluvy a pro vaše řemesla navíc vše nachystáme tak, aby je v dodělávkách nic nebrzdilo a vy jste brzy bydleli v novém domově.

Energetická náročnost

U dřevostaveb je již naprosto standardní nízkoenergetická či pasivní náročnost budov. Od roku 2020 budou ale muset splňovat přísné limity všechny domy, nejen dřevostavby. U zděných domů se takových hodnot dosahuje zesílením izolace u obvodových stěn a střechy. Tloušťka obvodové stěny takového domu pak může přesáhnout i 70 cm. Dřevostavba stejných energetických hodnot jako takovýto zděný tlouštík dosáhne při výrazně menší tloušťce stěny - samozřejmě za předpokladu, že skladba stěny je z kvalitních materiálů a dobře utěsněna.
V Nemě nabízíme hned několik skladeb stěn již od 315 mm tloušťky obvodové stěny pro nízkoenergetické dřevostavby. 

Konstrukce a její životnost

Občas slýcháme od zákazníků obavy ohledně životnosti domu s dřevěnou konstrukcí a frázi "cihla je cihla". Pravdou je, že bez správné péče časem zchátrá jak zděný dům, tak dřevostavba. Největší hrozba pro životnost konstrukce vašeho domu spočívá v nekvalitním materiálu ve skladbě stěny a zejména ve špatně utěsněné obálce domu. Poškození způsobená zatékáním vody do konstrukce tak mohou být fatální pro jakýkoliv dům.
Konstrukce dřevostavby co do pevnosti a stability se vyrovná běžnému cihlovému domu. Každá naše dřevostavba prochází výpočtem statiky. O tom, že konstrukce našich dřevostaveb je skutečně tuhá, svědčí i fakt, že ze stejných materiálů jako váš dům stavíme i školky, školy, tělocvičny nebo třeba nedávno také 4-patrový bytový dům.
V Nemě garantujeme nejvyšší kvalitu použitých materiálů v konstrukci vašeho domu a stejně tak precizní utěsnění obálky domu - obojí u nás prochází nadstandardním systémem kontroly, které potvrzuje i naše členství v ADMD.

Ekologie

Tak tady hrají dřevostavby jasný prim. Už od samotného počátku zpracování materiálů, ze kterých se bude vaše dřevostavba vyrábět, až po případnou likvidaci domu za mnoho a mnoho let jsou veškeré procesy přátelské k přírodě, což se u zděného domu rozhodně říct nedá. Chcete-li tedy stavět a bydlet v souladu s přírodou, pak je dřevostavba jasnou a neomylnou volbou.

Napište nám

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Den otevřených dřevostaveb 2020

Pozvánka

Den otevřených dřevostaveb 2020

V sobotu 10. 10. 2020 se uskuteční již tradiční každoroční Den otevřených dřevostaveb, kdy budou zájemcům otevřené vybrané domy, které si budou moci prohlédnout.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Analýza pozemku

Analýza pozemku

Pokud jste ve fázi, kdy kupujete pozemek a nejste si jisti, zda bude pro váš dům vhodný, uděláme předprojektovou analýzu pozemku. Díky analýze pozemku ušetříte nemalé finanční prostředky a čas.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Právě vrcholí práce na terénních úpravách kolem domu a dům se ladí především zvenku. Již nyní je vám ale dům k dispozici.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Dřevo je cesta

Dřevo je cesta

Protože víme, že Dřevo je cesta, stali jsme se hrdými nositeli této značky.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

© 2020 NEMA Dřevostavby s.r.o., vyrobil FT SunFT Sun