Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů.
Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
RD Srubec 2015

Zděný dům nebo dřevostavba?

Stále nemáte úplně jasno, z jakého materiálu bude váš budoucí dům? Pojďme s námi kouknout na základní faktory, podle kterých se rozhoduje třeba právě i vy.

Rychlost výstavby

Zde má jasně navrch právě dřevostavba. Nutno nejdříve podotknout, že pro oba typy domů platí v podstatě totožné čekací doby na vyřízení stavebního povolení nebo ohlášení, stejnou dobu trvá i zpracování projektu, případně schválení hypotečního úvěru. Jenom tyto 'papírové přípravy' zaberou i půl roku a v případě dřevostavby tak vlastně pokryjí většinu času z celkové "výstavby".
Zásadní rozdíl nastává ve chvíli, kdy máte všechny dokumenty připravené a začíná se opravdu něco dít. Zvláště pokud se rozhodujete mezi montovanou prefabrikovanou dřevostavbou (např. dřevostavbou NEMA) a zděným domem stavěným svépomocí. V prvním zmíněném případě odpadají mokré procesy, které zděný dům nutně potřebuje k vyschnutí a vyzrání. Dřevostavba vám tak doslova může vyrůst před očima během několika málo dnů. Oproti tomu zděný dům (zejména stavěný svépomocí) můžete stavět i několik let.

Cena

Ceny dnešních dřevostaveb se pohybují na úrovni zděných domů, zejména necháváte-li si stavět firmou dům na klíč. Jestliže jste dostatečně šikovní a máte času nazbyt, pravděpodobně zvažujete stavbu zděného domu svépomocí, která dokáže opravdu ušetřit nemalé finance. Vždy si ale nejdříve porovnejte čas strávěný na stavbě s časem, který byste jinak mohli pracovat a pobírat svůj plat, případně zda jste ochotní obětovat volné víkendy a odpoledne po dobu i několika let.
U dřevostavby lze rovněž ušetřit zajímavé peníze v případě, že máte ve svém okolí šikovné řemeslníky (anebo vy sami si zvládnete leccos udělat). Pak se stačí jen s firmou domluvit na takovém rozsahu dodávky vašeho domu, který bude pro vás ideální.
U nás v Nemě vám vyjdeme maximálně vstříc. Stačí nám sdělit, jaká řemesla si zvládnete udělat svépomocí a vaši dřevostavbu připravíme přesně do fáze dle domluvy a pro vaše řemesla navíc vše nachystáme tak, aby je v dodělávkách nic nebrzdilo a vy jste brzy bydleli v novém domově.

Energetická náročnost

U dřevostaveb je již naprosto standardní nízkoenergetická či pasivní náročnost budov. Od roku 2020 budou ale muset splňovat přísné limity všechny domy, nejen dřevostavby. U zděných domů se takových hodnot dosahuje zesílením izolace u obvodových stěn a střechy. Tloušťka obvodové stěny takového domu pak může přesáhnout i 70 cm. Dřevostavba stejných energetických hodnot jako takovýto zděný tlouštík dosáhne při výrazně menší tloušťce stěny - samozřejmě za předpokladu, že skladba stěny je z kvalitních materiálů a dobře utěsněna.
V Nemě nabízíme hned několik skladeb stěn již od 315 mm tloušťky obvodové stěny pro nízkoenergetické dřevostavby. 

Konstrukce a její životnost

Občas slýcháme od zákazníků obavy ohledně životnosti domu s dřevěnou konstrukcí a frázi "cihla je cihla". Pravdou je, že bez správné péče časem zchátrá jak zděný dům, tak dřevostavba. Největší hrozba pro životnost konstrukce vašeho domu spočívá v nekvalitním materiálu ve skladbě stěny a zejména ve špatně utěsněné obálce domu. Poškození způsobená zatékáním vody do konstrukce tak mohou být fatální pro jakýkoliv dům.
Konstrukce dřevostavby co do pevnosti a stability se vyrovná běžnému cihlovému domu. Každá naše dřevostavba prochází výpočtem statiky. O tom, že konstrukce našich dřevostaveb je skutečně tuhá, svědčí i fakt, že ze stejných materiálů jako váš dům stavíme i školky, školy, tělocvičny nebo třeba nedávno také 4-patrový bytový dům.
V Nemě garantujeme nejvyšší kvalitu použitých materiálů v konstrukci vašeho domu a stejně tak precizní utěsnění obálky domu - obojí u nás prochází nadstandardním systémem kontroly, které potvrzuje i naše členství v ADMD.

Ekologie

Tak tady hrají dřevostavby jasný prim. Už od samotného počátku zpracování materiálů, ze kterých se bude vaše dřevostavba vyrábět, až po případnou likvidaci domu za mnoho a mnoho let jsou veškeré procesy přátelské k přírodě, což se u zděného domu rozhodně říct nedá. Chcete-li tedy stavět a bydlet v souladu s přírodou, pak je dřevostavba jasnou a neomylnou volbou.

Napište nám

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Analýza pozemku

Analýza pozemku

Pokud jste ve fázi, kdy kupujete pozemek a nejste si jisti, zda bude pro váš dům vhodný, uděláme předprojektovou analýzu pozemku. Díky analýze pozemku ušetříte nemalé finanční prostředky a čas.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Právě vrcholí práce na terénních úpravách kolem domu a dům se ladí především zvenku. Již nyní je vám ale dům k dispozici.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Dřevo je cesta

Dřevo je cesta

Protože víme, že Dřevo je cesta, stali jsme se hrdými nositeli této značky.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

© 2021 NEMA Dřevostavby s.r.o., vyrobil FT SunFT Sun