Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů.
Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
RD Srubec 2015

Zděný dům nebo dřevostavba?

Stále nemáte úplně jasno, z jakého materiálu bude váš budoucí dům? Pojďme s námi kouknout na základní faktory, podle kterých se rozhoduje třeba právě i vy.

Rychlost výstavby

Zde má jasně navrch právě dřevostavba. Nutno nejdříve podotknout, že pro oba typy domů platí v podstatě totožné čekací doby na vyřízení stavebního povolení nebo ohlášení, stejnou dobu trvá i zpracování projektu, případně schválení hypotečního úvěru. Jenom tyto 'papírové přípravy' zaberou i půl roku a v případě dřevostavby tak vlastně pokryjí většinu času z celkové "výstavby".
Zásadní rozdíl nastává ve chvíli, kdy máte všechny dokumenty připravené a začíná se opravdu něco dít. Zvláště pokud se rozhodujete mezi montovanou prefabrikovanou dřevostavbou (např. dřevostavbou NEMA) a zděným domem stavěným svépomocí. V prvním zmíněném případě odpadají mokré procesy, které zděný dům nutně potřebuje k vyschnutí a vyzrání. Dřevostavba vám tak doslova může vyrůst před očima během několika málo dnů. Oproti tomu zděný dům (zejména stavěný svépomocí) můžete stavět i několik let.

Cena

Ceny dnešních dřevostaveb se pohybují na úrovni zděných domů, zejména necháváte-li si stavět firmou dům na klíč. Jestliže jste dostatečně šikovní a máte času nazbyt, pravděpodobně zvažujete stavbu zděného domu svépomocí, která dokáže opravdu ušetřit nemalé finance. Vždy si ale nejdříve porovnejte čas strávěný na stavbě s časem, který byste jinak mohli pracovat a pobírat svůj plat, případně zda jste ochotní obětovat volné víkendy a odpoledne po dobu i několika let.
U dřevostavby lze rovněž ušetřit zajímavé peníze v případě, že máte ve svém okolí šikovné řemeslníky (anebo vy sami si zvládnete leccos udělat). Pak se stačí jen s firmou domluvit na takovém rozsahu dodávky vašeho domu, který bude pro vás ideální.
U nás v Nemě vám vyjdeme maximálně vstříc. Stačí nám sdělit, jaká řemesla si zvládnete udělat svépomocí a vaši dřevostavbu připravíme přesně do fáze dle domluvy a pro vaše řemesla navíc vše nachystáme tak, aby je v dodělávkách nic nebrzdilo a vy jste brzy bydleli v novém domově.

Energetická náročnost

U dřevostaveb je již naprosto standardní nízkoenergetická či pasivní náročnost budov. Od roku 2020 budou ale muset splňovat přísné limity všechny domy, nejen dřevostavby. U zděných domů se takových hodnot dosahuje zesílením izolace u obvodových stěn a střechy. Tloušťka obvodové stěny takového domu pak může přesáhnout i 70 cm. Dřevostavba stejných energetických hodnot jako takovýto zděný tlouštík dosáhne při výrazně menší tloušťce stěny - samozřejmě za předpokladu, že skladba stěny je z kvalitních materiálů a dobře utěsněna.
V Nemě nabízíme hned několik skladeb stěn již od 315 mm tloušťky obvodové stěny pro nízkoenergetické dřevostavby. 

Konstrukce a její životnost

Občas slýcháme od zákazníků obavy ohledně životnosti domu s dřevěnou konstrukcí a frázi "cihla je cihla". Pravdou je, že bez správné péče časem zchátrá jak zděný dům, tak dřevostavba. Největší hrozba pro životnost konstrukce vašeho domu spočívá v nekvalitním materiálu ve skladbě stěny a zejména ve špatně utěsněné obálce domu. Poškození způsobená zatékáním vody do konstrukce tak mohou být fatální pro jakýkoliv dům.
Konstrukce dřevostavby co do pevnosti a stability se vyrovná běžnému cihlovému domu. Každá naše dřevostavba prochází výpočtem statiky. O tom, že konstrukce našich dřevostaveb je skutečně tuhá, svědčí i fakt, že ze stejných materiálů jako váš dům stavíme i školky, školy, tělocvičny nebo třeba nedávno také 4-patrový bytový dům.
V Nemě garantujeme nejvyšší kvalitu použitých materiálů v konstrukci vašeho domu a stejně tak precizní utěsnění obálky domu - obojí u nás prochází nadstandardním systémem kontroly, které potvrzuje i naše členství v ADMD.

Ekologie

Tak tady hrají dřevostavby jasný prim. Už od samotného počátku zpracování materiálů, ze kterých se bude vaše dřevostavba vyrábět, až po případnou likvidaci domu za mnoho a mnoho let jsou veškeré procesy přátelské k přírodě, což se u zděného domu rozhodně říct nedá. Chcete-li tedy stavět a bydlet v souladu s přírodou, pak je dřevostavba jasnou a neomylnou volbou.

Napište nám

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Festival dřevostaveb a střech

Festival dřevostaveb a střech

Zveme vás i s celou rodinou v sobotu 12. 10. 2019 do areálu naší výrobní firmy Jílovicích na Festival dřevostaveb a střech.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Referenční dům Nýřany

Už nám to roste

Referenční dům Nýřany

Právě stavíme přízemní dům v Nýřanech, který bude sloužit jako referenční.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Den otevřených dřevostaveb 2019

Pozvánka

Den otevřených dřevostaveb 2019

V sobotu 5. 10. 2019 se uskuteční již tradiční každoroční Den otevřených dřevostaveb, kdy budou zájemcům otevřené vybrané domy, které si budou moci prohlédnout.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

NEMA You jako nová akční dřevostavba

šetřete s námi

NEMA You jako nová akční dřevostavba

Dřevostavba NEMA YOU je novinkou v naší nabídce a díky tomu ho můžete nyní získat za AKČNÍCH PODMÍNEK. S tímto domem ušetříte nejen peníze, ale také čas strávený na úřadech.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

© 2019 NEMA Dřevostavby s.r.o.