Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů.
Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Co je to dřevostavba

Dřevostavbou se rozumí dům, jehož nosnou konstrukci tvoří dřevěné prvky nebo prvky vyrobené z přírodních materiálů na bázi dřeva. Ve stavebnictví představují moderní, perspektivní, ale hlavně ekologický způsob bydlení. V Nemě klademe veliký důraz na použití maximálního množství dřevěných a přírodních prvků (jako je například dřevovláknitá izolace) v konstrukci domu. Standardně dodáváme dřevostavby nízkoenergetické a pasivní.

Nízkoenergetický dům

Nízkoenergetický dům je takový, u něhož se roční spotřeba energie pohybuje od 15 do 50 kWh/(m²a). Abychom těchto úsporných hodnot dosáhli, používáme vysoce účinné izolace stěn, střechy a podlah, kvalitní výplně otvorů a celkově zajišťujeme správnou vzduchotěsnou obálku budovy. U těchto dřevostaveb není nutné investovat do systému nuceného větrání - takzvané rekuperace, ačkoli její instalace je vždy přínosem. V nízkoenergetickém standardu realizujeme dřevostavby s difúzně otevřenou (panely NEMA Eko a Eko +) a difúzně uzavřenou skladbou stěny (panely NEMA Klasik).

Co je to difúzně otevřená a difúzně uzavřená dřevostavba?

Základním úkolem konstrukce každé dřevostavby je funkčnost. Ať se tedy jedná o difúzně uzavřený nebo otevřený systém, základem je správné a precizní provedení. Difúzně otevřená skladba stěny je taková skladba, kde je díky použité vnitřní parobrzdné vrstvě regulován prostup vodních par konstrukcí. Takováto skladba pak přirozeněji reguluje vnitřní vlhkost prostředí, která vzniká běžným provozem v domácnosti. U difúzně otevřené skladby je použitá vnitřní parozábrana, a vlhkost tak do konstrukce vstupovat nemůže.

Obecně platí, že difúzně otevřená skladba je jednodušší na provedení a eliminuje se tak vznik chyb při provádění. V každém případě je nutné každou použitou skladbu vždy tepelně-technicky posoudit.

V určitých případech může být vhodnější použití difúzně uzavřené skladby. Například stojí-li dům blízko hranice sousedního pozemku.

Každému zákazníkovi doporučujeme nejprve osobní schůzku, kde podrobně objasníme problematiku jednotlivých skladeb a pokud je to možné, provedeme volbu optimálního řešení.

Pasivní dřevostavba

Pasivní dřevostavbou se rozumí dům, jehož roční spotřeba energie nepřevyšuje 15 kWh/(m²a). Abychom tohoto úsporného opatření dosáhli, používáme vysoce účinné izolace stěn, střechy a podlah o tloušťce 360 - 400mm, kvalitní výplně otvorů a v neposlední řadě je nutné zajistit správnou vzduchotěsnou obálku budovy. U tohoto druhu dřevostaveb používáme náš panel NEMA Pasiv. Je zde zapotřební instalovat systém nuceného větrání - takzvané rekuperace. Vzduch odcházející z budovy nahřívá instalovanou jednotku, která následně ohřívá vzduch přicházející do budovy. Toto zařízení přináší uživatelům domu i řadu jiných výhod, jako neustále čerstvý vzduch bez nutnosti větrání nebo zamezení vzniku plísní a zápachu. Energie na vytápění je u těchto domů přijímána převážně od uživatelů domu a elektrospotřebičů.

NEMA-91
Steico-25

Napište nám

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Analýza pozemku

Analýza pozemku

Pokud jste ve fázi, kdy kupujete pozemek a nejste si jisti, zda bude pro váš dům vhodný, uděláme předprojektovou analýzu pozemku. Díky analýze pozemku ušetříte nemalé finanční prostředky a čas.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Referenční dům v Nýřanech před dokončením

Právě vrcholí práce na terénních úpravách kolem domu a dům se ladí především zvenku. Již nyní je vám ale dům k dispozici.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

Dřevo je cesta

Dřevo je cesta

Protože víme, že Dřevo je cesta, stali jsme se hrdými nositeli této značky.

Více...

DALŠÍ NOVINKY

© 2021 NEMA Dřevostavby s.r.o., vyrobil FT SunFT Sun